Alkotesteris

Alkotesteris – tai prietaisas skirtas matuoti alkoholio kiekį kraujyje. Dažniausiai tai tiesiogiai siejama su vairavimu, nes tai žmonėms atrodo didžiausia grėsmė. Tačiau neblaiviems asmenims draudžiama lankytis ir įvairiose valdiškose įstaigose, viešose vietose. Bet ten alkoholio kiekis kraujyje Jums greičiausiai nebus tikrinamas. Nebent padarysite pažeidimą, tada policijos komisariate galite būti paprašyti pasitikrinti savo blaivumą. Vairuojant situacija kitokia – policijos pareigūnai gali sustabdyti Jūsų automobilį ir paprašyti pasitikrinti savo blaivumą. Tai natūralu, nes nuo alkoholio apsvaigusio vairuotojo reakcija stipriai susilpnėja, suprastėja aplinkos suvokimas, greičio ir rizikos vertinimas. O tai sukelia pavojų ne tik paties vairuotojo, bet ir visų aplinkinių gyvybėms. Visi žinome – vairuoti girtam negalima. O kiek išgėrus galima vairuoti? Geriau – nevairuoti visai. O jei yra būtinybė? O kaip su vairavimu ryte? Jei vakare stipriai padauginote alkoholio ryte jau galite drąsiai vairuoti ar reikėtų palaukti?

Tam geriausia naudotis alkoholio matavimo prietaisu alkotesteriu. Kuo brangesnis alkotesteris tuo dažniausiai jis būna tikslesnis. Bet be alkotesterio tikslumo yra ir kiti faktoriai į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tokį prietaisą. Pavyzdžiui šviečiantis ekranas. Jį turi ne visi alkotesteriai, o naktį šviečiantis ekranas labai dažnai padeda. Deja – tai neigiamai atsiliepia baterijų išsikrovimo greičiui. Taip pat labai svarbu, kad alkotesteris turėtų keičamus antgalius. jei norite blaivumą pasitkrinti keliese reiktų naudoti kelis skirtingus antgalius. Nes keliems žmonėms iš eilės pučiant per tą patį antgalį jame gali būti likę alkoholio garų ir antras ar trečias matavimas nebus tikslūs. Tokie antgaliai nėra vienkartiniai, tiesiog jie padidina matavimų tikslumą. O dėl higienos priežasčių reiktų juo bent karts nuo karto praplauti. Labai svarbu pasirinkti ir kuo paprastesnį maitinimo šaltinį. Už pakraunamus alkoholio matuoklius visada geresni tie į kuriuose dedasi AA ar AAA baterijos. Tokio tipo baterijų taip pat būna pakraunamų, tad nereiks nuolat pirkinėti naujų, o netikėtai išsikrovus galėsite nusipirkti baterijų bet kurioje parduotuvėje ir pasitikrinti savo blaivumą. Juk nesinešiosite kartu su alkotesteriu ir jo įkroviklio.

Primename, kad Lietuvoje leidžiama vairuoti kai alkoholio dalis kraujyje yra iki 0,4 promilės. Vairuotojams neturintiems dviejų metų stažo ši dalis gali sudaryti ne daugiau kaip 0,2 promilės. Tačiau geriausia vairuoti, kai šis skaičius apskritai yra nulis.

Leaves a Reply

                                
?>