1. Kokia normali kompiuterio temperatūra?
Skirtingi kompiuterių ir procesorių gamintojai nustato skirtingas temperatūras. Jei temperatūra viršija 70 laipsnių Celsijaus, tikrai riektų susirūpinti.

2. Kaip matuoti kompiuterio temperatūrą?
Kompiuterio temperatūrai matuoti galima naudoti nemokamą programą “CPUID Hardware Monitor”. Daugiau informacijos rasite čia.

3. Kas gali atsitikti kompiuteriui perkaitus?
Kompiuteriui perkaitus gali sugesti vaizdo plokštė, procesorius, pagrindinė plokštė. Taip pat dėl nuolat esančios aukštos temperatūros gali “atlipti” kitų prie pagrindinės plokštės prilituotų dalių kontaktai.

4. Ką daryti, kad kompiuteris nekaistų?
Galima kompiuterį pakelti ant specialaus stovo ar padaryti savadarbę pakylą (kad jis iš apačios galėtų įsiurbti daugiau oro). Taip pat reikia valyti jau užsinešusią aušinimo sistemą bei keisti pasenusią termopastą. Kartais reikalingas ir susidėvėjusio vintiliatoriaus keitimas.

5. Per kiek laiko išvalomas kompiuteris?
Kompiuterio valymas trunka apie porą valandų. Jei valymas atliekamas ne Jūsų namuose, kompiuteris paimamas ir grąžinamas Jums tą pačią dieną.

6. Kuo skiriasi skirtingų kompiuterių valymas?
Skirtingų kompiuterių valymas skiriasi dėl jų sandaros. Skirtingi gamintojai skirtingai surinkinėja kompiuterius ir dėl to reikia išmanyti skirtingų gamintojų kompiuterių architektūrą. Nešiojamus kompiuterius galima skirti į du tipus – kompiuteriai kurių aušintuvas pasiekiami atidarius dangtelį antroje korpuso pusėje ir kompiuteriai, kurių aušintuvas atskiro dangtelio neturi. Jei aušintuvas turi savo dangtelį – jo valymas paprastesnis, jei jo neturi – darbai gerokai sudėtingesni.

7. Kokie yra blogai veikiančios aušinimo sistemos požymiai?
Pirmieji požymiai, kad kompiuteriui “per karšta” yra karštas jo korpusas, nuolat garsiai ūžiantis vintiliatorius. Jei kompiuteris gavus didesnį apkrovimą išsijungia tai ženklas, kad  temperatūra buvo pasiekusi kritinę ribą.