Dantų protezavimas

Dantys svarbi organizmo detalė. Tačiau tai viena iš nedaugelio organizmo dalių, kurią galima atstatyti po praradimo. Tam reikalingas dantų implantavimas arba dantų protezavimas. Tiek dantų implantai tiek ir protezai gaminami iš daugybės skirtingų medžiagų ir yra daug jų tipų. Pavyzdžiui dantų protezai gali būti išimami ir neišimamus. Išimami protezai skirstomi į plokštelinius ir lanko atraminius protezus. Neišimami protezai skirstomi į pavienius vainikėlius, tiltinius protezus ar netgi protezus kurie montuojami ant implantų. dantu protezavimas

Koks protezavimas ir kokio tipo protezais tinkamiausias galima pasakyti apžiūrėjus dantis. Tai priklauso tiesiogiai nuo būklės – ar trūksta vieno danties ar kelių dantų. Taip pat nuo gretutinių dantų būklės – t.y. kiek sunku pritvirtinti protezą. Neišimamas protezas visada bus pranašesnis nei išimamas, nes tai daug panašiau į natūralius dantis ir nesukelia jokių papildomų problemų pacientui.

Išimamus protezus dažniausiai naudoja tie žmonės kurie protezams gali skirti mažai pinigų ir kurių likę dantys yra silpni – prie jų negalima tvirtinti protezo. Išimami protezai yra pigesni nei neišimami. Dėl paprastesnės konstrukcijos jie greičiau pagaminami. Be to reikalui esant nesunku juos pataisyti. Kadangi jie pigūs tai trūkumų neišvengiama. Pirma – jie netokie gražūs ir galima nesunkiai atskirti, kad žmogus naudoja protezus, o ne natūralius savo dantis. Jie šiek tiek slankioja. Be to juos reikia išimti ir papildomai išvalyti. Todėl tai sukelia papildomą nepatogumą, prastesnis estetinis vaizdas.

dantu protezavimas KauneNeišimami, tiltiniai dantų protezai yra geriausias sprendimas. Bet jie brangūs, nes juos reikia montuoti ant kitų dantų. Bet pirma reikia turėti kitus tvirtus dantis, į kuriuos galima tvirtinti dantų prote zus. Tokie dantys yra patogūs, gražūs, beveik tokie kaip natūralūs. Tačiau labai brangūs ir reikalaujantys daug vizitų pas odontologus. Šis būdas irgi turi trūkumų – nukenčia dantys į kuriuos tvirtinamas protezas. Jie nušveičiami ir dėl to gali tapti kuriam laikui jaukesni. Kartais nušlifuotas dantis gali išvis mirti. Tačiau privalumai yra privalumai. Protezų nereikia išiminėti, patogiai kramtoma, gražus vientisas estetinis vaizdas. Praktiškai tas pats kas natūralūs dantys.

Dantų protezai gaminami iš metalo, keramikos. Būna, kad metaliniai protezai tiesiog dengiami keramika. Galima protezuoti ant implantų. Dažniausiai tai daroma kai protezuojama ant vieno danties vainikėlio. Ant implantų montuojami vainikėliai montuojami iš keramikos, metalo ar net aukso.

Dantų protezavimas yra brangus ir kainuoja ne šimtais, o tūkstančiais litų. Jis kompensuojamas tik išskirtiniais atvejais – pensininkams, neįgaliesiems ir vaikams. Tai reiškia, kad paprastiems mirtingiesiems tai visiškai neįmanoma. Geriau jau dantis valyti, skalauti ir visaip kitaip mylėti, kad tik nereiktų  naudoti implantų ar protezų. Juk protezavimas ir implantavimas yra kraštutinis žingsnis, kai nebėra dantų. O dantys dėl ligų prarandami pakankamai retai. Dažniausiai dantys prarandami dėl prasto rūpinimosi jais, dėl higienos trūkumo ir t.t.

Blogiausia kai dantys tik paskutiniame žingsnyje tvarkomi. Dantų gedimus šalinti reikia iškart jiems atsiradus, o ne praėjus pusmečiui. Reikia tvarkingai prižiūrėti dantis ir dėl to jie neges. O pradėjus dantims gesti būtina juos visiškai sutvarkyti tam, kad gedimas nevyktų toliau.

 

Leaves a Reply

                                
?>